• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка психолога

Головне у вихованні - увага до особистості дитини

/Files/images/красножон.jpg

Практичний психолог

КРАСНОЖОН Тетяна Анатоліївна

працює

з 8.00 до 16.00

Консультації для батьків проводяться щоденно

з 15.00 до 16.00

Емоційний шантаж дорослих

/Files/images/SAM_1385.JPGЧасто доводиться чути нарікання батьків: діти чого тільки не вигадають, щоб домогтися свого. Але в дорослих є досить жорстокий засіб, скористатися яким не прийде в голову ніякій, навіть дуже примхливій дитині.

«Я хворію, тому що ти мене не слухаєшся».

«Тато пішов від нас тому, що ти погано поводився».

«Я буду більше любити тебе, якщо ти помиєш посуд».

«Якби ти мене любив, ти б не зробив цього»

Навряд чи знайдеться дорослий, який би жодного разу в житті не ви- мовляв такі фрази. Психологи вважають подібні речі найпоширенішою помилкою батьків. І називають це явище емоційним шантажем.

Згадайте, коли вашому малюкові було всього кілька місяців, хіба ви чогось вимагали від нього? Ні, ви , напевне, дарували йому свою любов просто так, від щирого серця, просто тому, що він існує на світі. Чому ж потім усе змінилося? Чому ж дитина не має права на таку ж любов просто тому, що він –ваша люба дитина?

Ваше ставлення до дитини –це ваші батьківські почуття, і вони не по винні залежати від її хорошої поведінки. Звичайно ж, це не означає, що треба потурати всім примхам дитини або терпіти її зухвалість. Але краще скористатися іншими фразами, наприклад:

«Ми вкрай засмучені…».

«Мені прикро через те, що ти зробив».

«Мені прикро чути це саме від тебе».

«Ти не правий…Мені соромно за тебе».

Але ні в якому разі не можна провину за родинні негаразди або ваші стосунки з родичами звалювати на дитину.

До речі, не забувайте, що дитина постійно має потребу в позитивній оцінці. Чомусь деякі батьки вважають успіхи дитини чимось звичайним і зайвий раз не похвалять її. Зате будь-яку невдачу помічають одразу, і арсенал доко рів куди багатший, ніж похвал і слів підтримки.

Простежте за собою протягом хоча б тижня: скільки разів ви хвалили дитину і скільки лаяли. І простежте, як це позначається на її самооцінці.

Психофізіологічна готовність дітей

до шкільного навчання

19 березня 2012 року в приміщенні ОНВК (ЗНЗ І-ІІ ступеня № 17- ліцей) відбулась загальноміська батьківська конференція на тему : " "Впевнений старт - майбутнім першокласникам". В роботі конференції взяли участь міський голова Цапюк С.К., профільний заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Чумак О.М., начальник управління освіти, молоді та спорту міської ради Димкова Л.М., методисти ДНЗ міста, психологи, логопеди, вихователі, батьки дошкільних закладів .

Практичний психолог ДНЗ № 43 Васильєва Н.Б. виступила з доповіддю " Психофізіологічна готовність до шкільного навчання"

/Files/images/P1030860.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1183

Коментарi