Давайте поміркуємо

Чи можна карати дітей?

/Files/images/images (3).jpg Покарання дитини –це одна з найбільш серйозних проблем у сімейній педагогіці. Наведемо основні принципи, порушення яких часто призводить до появи неслухняних і примхливих дітей, які затьмарюють радість материнства.

Поки дитина ще мала, визначте для неї основні «не можна»: не можна підходити до плити, залазити на вікно, відчиняти двері , хто б не подзвонив та інші. З них викресліть вимоги, які залежать цілком від вас. Наприклад, заклейте або загородіть меблями розетки, закрийте щілини на балконі, поставте гачки на двері і вікна так, щоб маля не дотяглося, предмети, які б’ються, переставте на верхні полиці…

Ваші вимоги повинні бути незмінними. Дитина знає: не можна висуватися з вікна. Їй важко зрозуміти, чому батьки, проводжаючи гостей, ставлять її на підвіконня і змушують «помахати ручкою».

Не можна карати дитину за те, що ви робите самі. І дорослий може розбити чашку, щось пролити або зіпсувати. Як можна говорити про шкоду паління , якщо обидва батьки «димлять» безперестану?

Робіть послаблення на вік малюка. Жоден дорослий не проллє на себе кашу. Коли-небудь дитина обов’язково навчиться їсти охайно, а поки скористайтеся фартухом і не робіть трагедії через забруднені сорочки.

Ніколи не ображайте дітей. От що пише про це американський дитячий психолог Х.Дж.Джайнотт: «Коли дитині весь час повторюють: «Який ти незграбний !» - вона може в перший раз відповісти: «Зовсім ні!» Але, загалом, діти прислухаються до думки батьків, і зрештою дитина й сама повірить, що незграбна. Упаде, наприклад, малюк під час гри і сам собі скаже:

«Який ти незграбний!». Потім дитина почне уникати рухливих ігор, які вимагають спритності, тому що відтепер вона впевнена у своїй неповороткості.

Коли батьки повторюють дитині, що вона нерозумна, нездібна, зрештою вона цьому повірить. Тоді вона й зовсім переста- не проявляти в присутності людей свої розумові здібності, думаючи, що цим уникне небажаних порівнянь, врятується від глузувань і покарання.

Вона рада, коли їй дадуть спокій. Її девізом стає : «Не намагайся зовсім, і невдач не буде!»

Шановні батьки,

багато цікавої інформації Ви можете отримати на сторінці психолога

і логопеда.

Кiлькiсть переглядiв: 418

Коментарi