Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 43 відкрито в 1988 році. Засновник – виробниче об’єднання «Олександріявугілля». До 2001 року ДНЗ був відомчим дошкільним закладом розрізу «Костянтинівський» ВО «Олександріявугілля». З 2001 року заклад передано в комунальну власність Олександрійської міської ради . В 2019 року ДНЗ № 43 переіменовано на ЗДО(ясла-садок) комбінованого типу № 43.
(розділ "Галерея" нашого сайту містить фото з коментарем подій, які зображені на них)
В 2005 році в закладі вперше відкрито одну групу компенсуючого типу для дітей з вадами зору.
З 2005 року ДНЗ № 43 – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 43 комбінованого типу з групами компенсуючого типу для дітей з вадами зору. А з 2006 року в закладі функціонує вже 2 спеціалізовані групи для дітей з вадами зору.
Нині в закладі 9 груп. З них: 2 ясельні, 7 дошкільних (в тому числі 5 інклюзивних груп і 2 групи компенсуючого типу для дітей з вадами зору), 1-й клас 6-річок.
Списковий склад - 131 дитина.
Педагогічний колектив нараховує 25 спеціалістів. З них з вищою освітою - 9, неповною вищою - 16. Мають вищу кваліфікаційну категорію - 3, спеціалісти ІІкатегоії - 3, спеціалісти 1 категорії - 2 Присвоєно педагогічні звання : "старший вихователь" - 1, вихователь -методист - 4.
Середній вік педпрацівників - 45 років.
Більшість педагогів нагороджені грамотами та подяками за професійні успіхи у справі виховання дітей дошкільного віку та за наслідками атестації.
З 1988 по 2019 роки року заклад очолювала завідувач – Семянів Валентина Іванівна.
З 2019 по 2023 роки керівником закладу була директор Флоря Яніна Вікторівна
З 2023 року по теперішній час заклад очолює Васильєва Наталія Борисівна.
Наш заклад відкритий для всіх, хто бажає дати своїм дітям якісну дошкільну освіту. Групи дітей загального розвитку орієнтовані на зміцнення фізичного здоров’я та розвиток творчих здібностей малят, формування системи знань , умінь, навичок , які є основою соціальної та життєвої компетенції.
Особлива увага приділяється дітям, які мають вади зору: косоокість, амбліопію, міопію, гіперметропію, астигматизм та інші складні захворювання. Не слід залишатись наодинці зі своєю бідою. Компенсуюче дошкільне виховання дасть можливість дітям з фізичними вадами адаптуватися в соціальних умовах і отримати якісну підготовку до школи. Адже освітньо-виховний процес спрямований на компенсацію фізичної вади системою різноманітних корекційних заходів, використання яких забезпечує повноцінний розвиток слабозорої дитини.
Відповідно до програми стратегічного розвитку до 2015 року в закладі також планується відкриття групи дітей із затримкою розумового розвитку. Такі діти будуть оточені особливою турботою.
Така наша історія... Адже за словами М.Рильського
" Хто не пам"ятає свого минулого, той не вартий майбутнього".